Njëzet poetë dhe filma xhaz dhe me poezi në Festivalin e Dytë të Poezisë në Shkup

од admin_kult

Nga 29 gusht deri më 1 shtator të këtij viti, në Qendrën Kulturore Rinore – Shkup dhe në kafenenë „Bukva” do të mbahet edicioni i dytë i „Festivalit të Poezisë në Shkup”.

Në leximet poetike do të marrin pjesë 20 poetë nga vendi dhe jashtë vendit, do të performojnë edhe disa muzikantë, do të mbahet punëtoria e shkrimit kreativ të poezisë për të rinjtë, do të hapet ekspozitë artistike dhe disa filma me poezi të krijuara posaçërisht për festivalin.

Festivali mbështetet nga Qyteti i Shkupit, nga Qendra Kulturore Rinore – Shkup, nga kafe-librari „Bukva” dhe veraria „Stobi”. Sponsor mediatik është „Nova Makedonija”, ndërsa „Kultura beta” është partner mediatik.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе