Ekspozitë e hapur e piktores Tanja Maneva në Tiranë

од admin_kult

Në Qendrën Kulturore dhe Informative Maqedonase në Tiranë, këtë fundjavë u hap ekspozita e pikturave të artistes Tanja Maneva, e titulluar “Ngjyrat e shpirtit”, së bashku me të ftuarit e saj Stella Rustemaj nga Tirana dhe Dragana Pajkoviq Dodig nga Beogradi.

Në kuadër të programit të QIK-ut të Maqedonisë në Tiranë, më 3 maj, Teatri Shqiptar nga Shkupi do të jetë mysafir në teatrin “ArTurbina” me shfaqjen “Mishi i egër” nga Goran Stefanovski me regji të Martin Koçovskit.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе