Kinema nën qiell të hapur në Rankovce dhe Kratovë

од admin_kult

Shtëpia evropiane Kriva Pallanka dje në sheshin e Komunës së Rankovcës organizoi kinema nën qiell të hapur, si pjesë nga programi veror kulturor që ua ofron të rinjve nga rajoni verilindor. Projeksionet u realizuan në suaza të javës së rinisë.

Kinemaja nën qiell të hapur më 13 gusht, e shtunë, me fillim nga ora 20:00 do të mbahet në Kratovë, në pllajën përballë Shtëpisë së Kulturës ,,Llazar Sofianov”, ndërsa gjatë këtij muaji është planifikuar të ketë shfaqje në kinema edhe në Kumanovë.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе