Koncerti i Pashkëve i I.N “Vera e Ohrit” me korin e grave “Menada”

од admin_kult

Në organizimin e I.N “Vera e Ohrit”, dhe me rastin e festës së madhe fetare të Pashkëve, sot, më 30 prill, në kishën “Shën Sofia” në Ohër, me fillim nga ora 20:00, do të mbahet koncert i Pashkëve me muzikë shpirtërore ortodokse nga kori i grave “Menada” nga Tetova, nën dirigjentin e profesorit Ivica Zoriq.

Ky koncert plotëson programin, i cili për të tretin vit I.N “Vera e Ohrit” realizohet jashtë kuadrit tradicional të festivalit nga data 12 korrik deri më 20 gusht.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе