Premiera e shfaqjes “Ortek” në Teatrin Turk

од admin_kult

Shfaqja “Ortek” e autorit Tunger Xhuxhenoglu me regji të Natasha Popllavska do të shfaqet premierë sonte në ora 20:00 në skenën e Teatrit të Komedisë.

Në shfaqje luajnë Ziba Radonçiq, Selpin Kerim, Ebru Musli, Dean Ibrahim, Suzan Akbelge, Burhanetin Ibrahim, Jenap Samet, Slagjana Vujoseviq, Yetkin Sezair, Ines Radonçiq, Emine Halil, Aksel Memed dhe Naxhije Keç. Skenografia dhe kostumografia janë të Natasha Popllavska, zgjedhja e muzikës është e Risto Vrtev, kurse koreografia e Irena Lozinskës.

Shfaqja do të shfaqet me titra në gjuhën maqedonase.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе