Premier në Tetarin e Dramës të tekstit të fundit të Dushan Kovaqeviç

од admin_kult

Në skenën e madhe të Teatrit dhe Dramës-Shkup, sot do të mbahet premiera maqedonase e tekstit të fundit të autorit serbë Dushan Kovaqeviç, i titulluar ,,Hipnozë e një dashurie”, në regji të Dimçe Nikollovski.

Në shfaqe performojnë aktorët: Dragan Spasov, Maja Vellkoviq Panovska, Sonja Stambollzhioska, Gjokica Llukarevski, Dimitrije Doksevski dhe Filip Trajkoviq.

Skenograf është Todor Dajevski, kostumografia  është e Rade Vasilev, autor i muzikës është Aleksandar Mitevski kurse për efektet vizuale u përkujdes Millço Uzunov.

Shfaqja do të fillon në ora 17:30, për shkak të rekomandimit që mos të dilet pa nevojë pas orës 21, për shkak të pandemisë së Kovid – 19.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе