Performanca nga Dunja Ivanova dhe koncert kushtuar Kire Kostovit i realizuar nga Big Band në festivalin “Xhaz buzë Vardarit “

од admin_kult

Në mbrëmjen e dytë të festivalit të “Xhaz buzë Vardarit”, Dunja Ivanova do të performojë në piano në mbrëmje (23 prill) në Filarmoninë me fillim nga ora 20:00.

Performanca e saj koncertale “Era e blirit” do të shoqërohet me tekst dhe rrëfim nga Tina Ivanova. Menjëherë pas kësaj, në ora 21:00 në të njëjtën skenë do të fillojë koncerti i Big Band-it me muzikë të Kire Kostovit, nën dirigjimin e Ljupço Mirkovskit. Festivali do të përmbyllet më 27 prill në qendrën arsimore-kulturore “Laboratori” me koncertin e “Macedonian Free Society” dhe një nga projektet më emocionuese muzikore “Poetronika”.

Festivali mbështetet nga Ministria e Kulturës.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе