Ministrja Kostadinovska-Stojçevska mysafire në emisionin “Studio 10” në TV 24

од admin_kult

Hartimi i Projektligjit për përdorimin e gjuhës maqedonase që është në fazën përfundimtare, që ka për qëllim ngritjen e kulturës gjuhësore, kultivimin dhe mbrojtjen e gjuhës standarde maqedonase dhe shkrimit të saj cirilik, respektimin dhe promovimin e standardit gjuhësor, si dhe si afirmimin e gjuhës maqedonase jashtë vendit përmes restaurimit të së vjetrës dhe hapjes së ligjëratave të reja, ishte një nga temat në paraqitjen e ministres së Kulturës Bisera Kostadinovska-Stojçevska në “Studio 10” me Mishko Ivanov në TV 24.

Intervistën mund ta ndiqni në LINKUN

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе