Opera “Toskana” në skenën e Operës dhe Baletit Nacional

од admin_kult

Në Operën dhe Baletin Nacional mbrëmjen e sotme (17 nëntor) me fillim në ora 20:00 do të shfaqet një nga kryeveprat e Xhakomo Puçinit,opera “Toskana”, në regji të Ognjan Draganov nga Bullgaria.

Dirigjent është Bisera Çadlovska, skenografia është e punura nga Zoran Nikolovski, ndërsa kostumografia është e Marija Papuçevska.Performojnë: Vesna Gjinovska –Ilkova, Zoran Sotirov, Boris Trajanov, si dhe Enes Ibraimovski, Dragan Ampov, Nikola Stojçevski, Dime Petrov, Dimitar Kozhuharov dhe Desanka Gligorijeviq.Gjithashtu performojnë Kori dhe Orkestra e Operës dhe Baletit Nacional.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе