Festivali i filmit grek në Kinotekë

од admin_kult

Me filmin “Nuk do të doja të isha i turpshëm, por duhet të bisedojmë seriozisht” nga Jorgos Georgopulos, përpara tij do të shfaqet projeksioni i filmit të shkurtër “Heshtja e peshkut që vdes” nga Vasilis Kekatos, në Kinotekën në Shkup do të hapet edicioni i katërt i Festivalit të filmit grek, i cili do të mbahet në Shkup dhe në Manastir.

Hapja e Festivalit të Filmit Grek është më 7 prill (e diel) në Shkup, ndërsa më 8 prill (e hënë) në Manastir. Në kuadër të programit do të shfaqen gjashtë filma – tre filma të gjatë dhe tre filmat të shkurtër.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе