Promovimi i katër librave të Dubravka Ugreshiq

од admin_kult

Në HKS Qendër “Jadro” (9 maj) në ora 19:30 do të bëhet promovimi i 4 librave (box-set) nga autorja Dubravka Ugreshiq, me përkthim nga Vlladimir Janovski dhe Alek Kuzmanovski.

Në promovim do të flasin Vlladimir Jankovski – shkrimtar, përkthyes dhe teoricien i letërsisë dhe Petar Milat – filozof, drejtor i Institutit Multimedial nga Zagrebi dhe botues, mik i ngushtë i Dubravka Ugreshiqit.

Në kuadër të promovimit do të promovohen 4 libra të Ugreshiqit: “Shtefica Cvek në nofullat e jetës”, “Shkolla e kuqe”, “Këtu nuk ka asgjë!”, përkthyer nga Vlladimir Jankovski dhe “Mbrojtëse për shtriga” përkthyer nga Alek Kuzmanovski.

Promovimi është organizim dhe partneritet ndërmjet Institutit Multimedial MAMA (Zagreb) dhe Kontrapunkt/Krik, një festival për kulturën kritike.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе