Koncert i Kurt Ellingut dhe Orkestrës Nacionale të Xhazit në TKM

од admin_kult

Ylli botëror i muzikës vokale xhaz, Kurt Elling dhe Orkestra Nacionale e Xhazzit do të mbajnë koncert të përbashkët në Teatrin Kombëtar të Maqedonisë të mërkurën (15 maj) në orën 20:00.

Dirigjenti do të jetë Xhijan Emin.

Kurt Elling është dy herë fitues i çmimit “Grammy”. New York Times shkruan për të se ai është “vokalisti i shquar mashkull i xhazit të kohës sonë”.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе