Në “Mbrëmjet e Operës së Majit” reprizë e operës “Trubaduri”

од admin_kult

Në edicionin e 52-të të manifestimit “Mbrëmjet e Operës së Majit” nesër (11 maj) në orën 20:00 do të shfaqet sërish opera “Trubaduri” nga Xhuzepe Verdi.

Dirigjent është Ivan Eminoviq ndërsa regjia është e Ivan Popovskit. Skenografia është realizuar nga Miodrag Tabaçki nga Serbia, kostumet janë të Marija Pupuçevska kurse koreografia e Sasha Evtimovës. Interpretojnë Filipe Rojas (Kili), Riste Vellkov, Krista de Silva (Kanada), Sanja Anastasia (Serbi), Vlladimir Sazdovski, Jane Dunimaglloski, Ana Rojdeva, Tihomir Jakimovski, Dejan Stoev. Interpretojnë kori dhe orkestra e Operës dhe Baletit nacional.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе