Konkursi për çmimin e poezisë “Struga e re” 2024

од admin_kult

Festivali “Mbrëmjet strugane të poezisë” (MSP), në bashkëpunim me Shtëpinë Evropiane dhe me mbështetjen e Delegacionit të Bashkimit Evropian në Maqedoninë e Veriut, shpall konkursin për çmimin e poezisë “Struga e re” 2024 për përmbledhje më të mirë e pabotuar me poezi nga autor i ri debutues.

Afati i fundit për dorëzimin e aplikacioneve në adresën e MSP është 3 qershori i këtij viti.

Kriteret për pjesëmarrje dhe kushtet në lidhje me konkursin janë të disponueshme në faqen e internetit të “Mbrëmjet strugane të poezisë”: (svp.org.mk)

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе