Teatri i Manastirit gati për premierën “Nata kur e vrava hënën”

од admin_kult

Në Teatrin Kombëtar –Manastir përfunduan përgaditjet për premierën e shfaqes ,,Nata kur e vrava hënën,, në regji të Marjan Gjorgjievskit, e cila do të shfaqet të premten më 19 shkurt në orën 20.00.

Bëhet fjalë për një projekt teatri i frymëzuar nga vepra ,,Ura,, nga Loren van Velter, për të cilin përkthimin nga gjuha bullgare në atë maqedonase e përgaditi Aleksandar Kopanja.

Aktori Aleksandar Kopanja në shfaqe do të performojë si  një njeri i klasës së lartë, rolin e një njeriu të klasës së mesme do ta interpretojë Marjan Gjorgjievski, ndërsa roli i lypësit i është dhënë Valentin Svetozarevit.

Dy shfaqet e ardhshme do të zhvillohen më 24 dhe 25 shkurt.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе