Promovimi online i librit ,,Të fillohet prej fillimi”nga teatrologu dhe profesori universitar Dragan Kllaiq

од admin_kult

Libri ,, Të fillohet prej fillimi” nga teatrologut dhe profesorit universitar Dragan Kllaiq do të promovohet online sot në faqen në facebooknë ,,Literatura.mk”.

Biseda do të zhvillohet me profesoreshën e pensionuar në Fakultetin e Artit dhe Dramës në Shkup, JelenaLuzhina e cila e përktheu këtë vepër në gjuhën maqedonase.

Libri është botuar nga ,,ArsLibris”, promovimi është online dhe do të drejtohet nga redaktori i librit, Vedran Dizdareviq.

Nën titulli i veprës është ,, Ndryshimi sistemit teatror” dhe autori Dragan Kllaiq kryesisht merret me çështjen ,, Si shtëpitë e teatrit, trupa, hapësira, festivale, studio, si dhe infrastruktura që i mbështet ato, mund të mbahen në konkurrencë me argëtimin komercial ?“

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе