Fillojnë 47 ,,Takimet Karamanovi”

од admin_kult

Në Radovish sot në mënyrë solemne do të hapet edicioni i 47  i Manifestimit  Ndërkombëtar të Poezisë “ Takimet Karamanovi”

Takimet vazhdojnë me intervale poetike për Aco Shopov ,,Dhe ndoshta do të vish atëherë” ku do të lexojnë Igor Çapov dhe JovicaIliq, dhe më pas do të mbahet një mozaik poetik me poet maqedonas dhe të huaj përmes video fjalimit.

Takimet vazhdojnë nesër me promovimin e poezisë të së dy  fituesve të këtij viti – Ma iVan Fan nga Vietnami  dhe Read Anis All-Jishi nga Arabia Saudite, fitues i çmimit internacional të poezisë ,,Aco Karamanov 2020”.

Manifestimi i poezisë,, Takimet Karamanov” mbaron me tryezë të rrumbullakët me temë ,, Rinia dhe trendët e reja në letërsinë maqedonase”, promovimi i përmbledhjes së poezisë për fëmijë dhe të rinj pjesëmarrës të manifestimit të këtij viti me lexim të veprave të shpërblyera.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе