Premierë e shfaqjes “Kopshti i vishnjeve” në Teatrin Turk

од admin_kult

Teatri Turk,mbrëmjen e sotme do të shfaq premierën e shfaqjes “Kopshti i vishnjeve” nga Anton Pavloviç Çehov,në regji të Vladimir Milçin.

Skenografia është nga Krste S. Xhidrov,për kostumografinë u kujdes Marija Pupuçevska,ndërsa rolet do të interpretohen nga:Bedija Begovska,Emine Halil,Nesrin Tair,Eljesa Kaso,Xhenap Samet,Selpin Kerim,Neat Ali,Suzan Akbelge,Osman Ali,Slagjana Vujosheviq,Ziba Radonçiq,Hakan Daci dhe Erman Shaban.

Premiera do të shfaqet në përputhje me protokollet për KOVID-19 dhe masat e rekomanduara.Numri i ulëseve është i kufizuar.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе