Koncert gala të operës dhe baletit ,,Bolero” në OBN

од admin_kult

Opera dhe Baleti Nacional nesër më 27 nëntor me fillim në ora 19 do të mbaj një koncert ekskluziv gala të operës dhe të njëjtën mbrëmje-baleti ,,Bolero” nga Moris Ravel.

Katerina Stojanovska,tenori Gjorgji Cuckovski dhe basi Vlladimir Sazdovski në shoqëri të orkestrës së OBN nën shkopin e dirigjentit të Bisera Çadllovska.

Në pjesën e dytë të mbrëmjes të premten publiku do të ketë mundësi të ndjek edhe baletin ,,Bolero” mga Moris Ravel, në koreografinë e Sasha Evtimova. Do të interpretojnë Ansambli i Baletit të Femrave, sopranoja Katerina Stojanovska dhe Orkestra e Operës dhe Baletit Nacional.

Ngjarja do të mbahet me respektimin e protokolleve shëndetësore. Hyrja për publikun do të jetë e hapur një orë para fillimit të koncertit. Biletat janë me numër të kufizuar.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе