Shfaqja për Sallën Universale e hapi MOT 45

од admin_kult

Me premierën e shfaqjes ,, Salla Universale në flakë – tragjedia në gjashtë dekada”-koproduksioni i MOT dhe fakulteti për punë që nuk mësohen – dje filloi edicioni 45 të Teatrit të ri të hapur.

Deri më 3 dhjetor do të shfaqen 12 shfaqe të produksionit vendor, si dhe produksione të shtëpive teatrore nga Sllovenia, Serbia, Greqia dhe Kroacia. Ky edicion i MOT për herë të parë është hibrid, do të mbahet në tre faza-online në Pallatet e Qendrave Kulturore dhe në Sallën Universale. Çmimi i biletave për drejtpërdrejtë është 300 denarë kurse online shfaqet janë falas, e domosdoshëm është bileta sepse numri i shikuesve është i kufizuar. Të gjitha biletat janë në dispozicion përmes bileti.mkc.mk.

 

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе