Teatri i  Kumanovës në festivalin ,,Risto Shishkov” në Strumicë

од admin_kult

Me shfaqjen “Telefoni i të Vdekurve”, Teatri i Kumanovës do të interpretojë sonte në Festivalin e Teatrit Kamertal “Risto Shishkov” në Strumicë.

Shfaqja do të perfermohet jashtë, në skenën verore në parkun në Strumicë, duke filluar nga ora 20.30.    Bëhet fjalë për një dramë interesante dhe të pazakontë  me shumë emocione, në të cilën ndërthuren dashuria dhe vdekja. “Telefoni i të Vdekurve” është bazuar në shfaqjen e Sara Rul, dhe drejtohet nga Aleksandar Ivanovski.

Vladanka Dimkovska. Ekipi i aktrimit përbëhet nga: Aleksandra Peshevska, Keti Doncevska Ilic, Goran Ilic, Marko Trajkovic, Aleksandra Mihajlovska.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе