Koncert nga Emili Hristoska dhe Daniel Petreski

од admin_kult

Në sallonin e pikturës në Qendrën për kulturë „Marko Cepenkov“ në Prilep, sot (21.5.2021) më ora 18:00, do të realizojnë koncert Emili Hristoska dhe Daniel Petreski – studentë të Fakultetit të artit muzikor në Shkup.

Në suaza të koncertit do të interpretohen kompozime të kompozitorëve të njohur: Gluk, Çajkovski, Rahmaninov, Çilea dhe të tjerë.

Koncerti do të mbahet sipas të gjitha protokolleve për mbrojtjen nga korona virusi dhe do të zgjasë rreth 40 minuta.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе