Koncert i trios “Ballkan ashk” në Stamboll

од admin_kult

Trioja “Ballkan ashk” (Dashuri ballkanike),në përbërje të Erhan Shukri – violinë,Anesa Zajazi – violonçelo dhe Mersiha Shukri – harpë,mbrëmjen e sotme me fillim në ora 18:00 do të zhvilloj koncert në Qendrën Kulturore Maqedonase në Stamboll.

Në program përfshihen vepra nga Glinka,Bah,Henson,Sen-Sans,Lovlend,Maskanji,Shostakoviç dhe Atakoglu.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе