Kinema me vetura në Kavadar,Negotinë dhe Demir Hisar

од admin_kult

 Banorët e Kavadarit,Negotinës dhe Demir Hisarit,këtë fundjavë do të mund të ndjekin projeksione filmash nga veturat e tyre.Ngjarja është nën organizim të “Toros film studio”, në bashkëpunim me Ministrinë e Kulturës.

Projeksioni në Negotinë,i cili do të realizohet në bashkëpunim me Qendrën për Kulturë “Aco Gjorçev”, do të zhvillohet nesër,të premten më 25.06.2021 me fillim në ora 20:15 në fushat e basketbollit në sallën  sportive “Mlladost”.

Në Kavadar dhe në Demir Hisar,projeksoinet do të zhvillohen të shtunën,më 26 qershor me fillim në ora 20:15,në parkingun afër “Parkut muzikor”,dhe në sheshin e lojërave në lagjen e re Demir Hisar.

Në tre qytetet do të shfaqet filmi “Ah dashuria ime”,në regji të Kole Angelovskit dhe filmi me metrazh të shkurtër “Magnolia” nga Ana Opaçiq.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе