Ilustrimet e ”Makedonium-it” nga Zoran Kardula në Krushevë

од admin_kult

Në monumentin e Ilindenit, i njohur ndryshe si “Makedonium” në Krushevë, sonte (4 gusht) në ora 20-të, do të hapet ekspozita Lufta e Yjeve (Star Wars) & Makedonium nga Zoran Kardula.

Në kuadër të ekspozitës do të prezantohen ilustrime të frymëzuara nga seriali Lufta e Yjeve (Star Wars) dhe pamja e përjetshme e Maqedonisë së Veriut. Hapja do të shoqërohet me një pjesë muzikore që do të jetë në krye të Tommy Bojaxhi.

Ngjarja është pjesë e programit vjetor “Dhjetë ditët e Republikës së Krushevës”.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе