Baleti Flamenco “Luxuria” nga Barcelona në verën e Ohrit

од admin_kult

Baleti flamenko “Luxuria” nga Barcelona do të shfaqet sonte në ora 21:00 në Teatrin Antik në Ohër në kuadër të Festivalit Veror të Ohrit.

Nën drejtimin koreografik të David Gutierrez, i cili deri më tani ka realizuar disa shfaqje të suksesshme, “Luks” është një shfaqje krejtësisht e re që garanton të lërë pa fjalë publikun dhe të mbetet gjatë në kujtimet e shikuesve – njoftojnë organizatorët.

Koreografia është e Gutierrez dhe Paula Reyes në bashkëpunim të veçantë me Tanya Martin, Carlos Romero dhe Costi el Chato. Dramaturgjia është e Gutierrez dhe Reyes të cilët janë edhe kërcimtarët kryesorë.

“Luxuria” është sa moderne dhe tradicionale, muzika është një sintezë e muzikës klasike, xhazit dhe flamenkos konvencionale.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе