“Goditja e një peneli – si dy vezullime sysh”, ekspozitë retrospektive e artistit Teofil Shulajkovski-Tofe

од admin_kult

Nën moton “Goditja e penelit – si dy vezullime sysh”, në objektin e Galerisë Kombëtare “Çifte Amam” u hap ekspozita retrospektive e artistit maqedonas Teofil Shulajkovski – Tofe.

Vizitorët kanë mundësinë të shohin një koleksion prej mbi 150 veprash të bardit të akuarelit Shulajkovski nga të gjitha fazat e tij krijuese – nga bojërat më të hershme të akuarelit e deri te ato të fundit, deri më tani të paekspozuara dhe të pabotuara.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе