Ana Durlovski është autore e porosisë maqedonas me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Operës

од admin_kult

Ekscitimi dhe entuziazmi vazhdojnë të jenë shtytësi kryesor i misionit tim.Nuk ka stimuls më të madh se sa ajo të zgjosh emocionet e dikujt,të stimulosh mendimet e tij.Nuk është rastësi që thuhet se arti mund të të veçojë,por edhe të të bashkoj me botën – thotë solistja jonë e operës,primadona e Operës dhe Baletit Kombëtarë me një karierë të bujshme ndërkombëtare,Ana Durlovski,autore e porosisë maqedonase me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Operës (25 tetor).

Ajo gjithashtu shtoi se,në këtë kohë të pandemisë,në të cilën virusi KOVID – 19 shuan dritën e reflektorëve,është më se e nevojshme që ne të komunikojmë me artin,me kulturën,të rishqyrtojmë veten përmes tyre,të jenë shpresa jonë,ardhmërija jonë.

Organizator dhe promotor i ngjarjes,i cili do të shënohet në mlnyrë virtuele është Qendra Maqedonase ITI/Produksion.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе