Ministrja e Kulturës Irena Stefoska  ishte e ftuar në programin Brifingu i Mëngjesit

од admin_kult

“Dua të shpreh bindjen time se kultura këtë vit fitoi. Me një buxhet më të ulët për 3 milion euro , në kushte pandemie në të cilat punuan komisionet dhe të punësuarit në Ministrinë e Kulturës, pas problemeve të krijuara ndër dekada, është e pamundur të arrihen rezultate ideale. Besoj se me ndryshimet që i bëmë këtë vit me futjen e matricës për vlerësim, kemi trasuar rrugën,që konkurset në vitet në vijim të jenë më të suksesshme. Kur reagimet e  punonjësve të kulturës nga komuniteti shqipëtar janë në numër më të vogël se ata në politikë, kjo do të thotë se kultura fiton”.

Intervistën e plotë të Ministres së Kulturës Irena Stefoska mund ta ndiqni në linkun në vijim:

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе