Në Prilep ekspozita e veprave të kolonisë së artit ,,Dren 2020”

од admin_kult

Në Qendrën për Kulturë ,,Marko Cepenkov” në Prilep sot do të vendoset ekspozita e veprave të edicionit të 12 të kolonisë së artit ,,Dren 2020”. Do të ekspozohen 25 vepra nga 14 artistë – pjesëmarrës të kolonisë ku këtë vite për shkak të krizës së koronës kanë krijuar në studiot e tyre. Vizitorët mund ti shohin veprat e XhidemGjullu, atashe për kulturë e R. Turqisë, Bedi Ibrahimi, MirkoVujisiq, MikicaTrujkanoviq, DraganNajdenovski, MarijaStojanovska-Petkovski, Toni Çatleski, MirjanaKrstevaMaseti, VlladimirTemkov, ZhaniGalevska, MarjanStojanovski, AleksandraDimitrova, AngelKorunovski, TamaraTankoska. Kolonia ,,Dren” dhe ekspozita janë mbështetur nga Ministria e Kulturës.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе