,,Metafora e trupit” Ekspozita e skulpturave Doc. Dr Sllobodan Milloshevski

од admin_kult

Në Qendrën Informative Kulturore të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Stamboll, nesër (10.11.2020) në ora 14.00 do të hapet ekspozita e skulpturave në format galerie e titulluar,, Metafora e trupit”, nga autori SllobodanMillosheski.

Veprat e skulptorëve të prezantuara në këtë ekspozitë kenceptualisht janë të ndërlidhura në më shumë dimensionale dhe paraqesin proces në rrjedhë, në ç ‘rast së bashku ndihmohen në sosjen e bashkë ekzistimit hapësinor.

SllobodanMillosheski ka realizuar 22 ekspozita personale, dhe ka marrë pjesë në më shumë se 70 ekspozita në vend dhe jashtë vendi dhe është fitues i më shumë çmimeve dhe mirënjohjeve.

 

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе