Mbrëmje Ndërkombëtare e Poezisë Turke “Jahja Kemal Bejatli”

од admin_kult

Në Hamamin e Dautë pashës sot (15 nëntor) me fillim në ora 19:00 do të mbahet evenimenti Mbrëmja e 7-të Ndërkombëtare e Poezisë Turke “Jahja Kemal Bejatli”.

Në mbrëmjen poetike do të marrin pjesë poetë turk nga Maqedonia,Turqia,Bosnja dhe Hercegovina,Bullgaria si dhe nga Kosova.

Evenimenti është organizuar nga Lidhja e Shoqatës së Organizatave Joqeveritare Turke në Maqedoni – MATUSITEB në bashkëpunim me Ministrinë e Kulturës.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе