Конкурс за доделување месечни надоместоци на самостојните уметници за 2022 година

од admin_kult

Конкурс за доделување месечни надоместоци на самостојните уметници за 2022 година

Пријава за доделување месечни надоместоци на самостојните уметници за 2022 година

Правилник за условите , криериумите и постапката за доделување месечни надоместоци од средства од буџетот на Република Северна Македонија за придонесите за здравствено ,пензиско и инвалидско осигурување и за данокот на личен доход за самостојни уметници

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе