Koncert gjatë gjithë mbrëmjes nga pianistja Gjulsin Onaj

од admin_kult

Programi i “Verës së Ohrit” mbrëmjen e sotme vazhdon me koncertin e pianistes turke Gjulsin Onaj,në kishën “Shën Sofia” me fillim në ora 21:00.

Karriera e pasur e Gjulsin Onaj,përfshihet në të gjitha kontinentet në mbi 80 vende nga Venezuela deri në Japoni.Performon në sallat më të famshme të koncerteve në botë,si: “Concertgebouw” në Amsterdam,salla e Filharmonisë së Berlinit, “Concerthous” në Vienë, “Gavo” në Paris,”Kwin Elizabeth Hall” dhe “Wigmore Hall” në Londër dhe të tjerë.Mbi 20 edicione të regjistruara flasin për repertoarin e saj të madh,si dhe për fuqinë e saj interpretuese,e cila përfshihet nga veprat për solo në piano dhe koncertet nga Hajdn dhe të Mocartit,e deri tek veprat e kompozitorëve bashkëkohor.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе