Intervistë e ministres për kulturë Bisera Kostadinovska – Stojçevska për TV “Kanal 5”

од admin_kult

Ministrja e Kulturës Bisera Kostadinovska-Stojçevska në intervistë për televizionin Kanal 5 foli për rritjen e pagave prej 10% për punonjësit në institucionet që i përkasin Ministrisë për Kulturë, në përputhje me hyrjen në fuqi të Marrëveshjes së përgjithshme Kolektive që vlen për të gjithë të punësuarit në sektorin publik, dhe në të njëjtën kohë mbetet aktive Marrëveshja Kolektive e Sindikatës për Kulturë të Republikës së Maqedonisë.

E gjithë intervista gjendet në linkun e mëposhtëm:

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе