Kostadinovska Stojçevska për AMI: Me ligjin e ri për Kulturë fokusohemi tek të rinjtë, nga konkursi pres projekte cilësore dhe të zëshme

од admin_kult

Ligji i ri për kulturës me kujdes përgaditet. Qëllimi është që të avancohen të drejtat e punëtorëve kulturor, ndërsa risi në ligj është që tu mundësojë të rinje punësim, të cilët sapo kanë diplomuar në ndonjë nga fakulutetet e arteve. Nga konkursi, që këtë vit zhvillohet tërësisht onlajn, pres projekt cilësore, të dukshme, të zëshme, ndërsa interes të veçantë të paraqesin të rinjtë dhe gratë, thotë në intervistën për AMI ministrja e Kulturës Bisera Kostadinovska Stojçevska.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе