Koncerti i Odës treshes së pianos “30 gishtat”

од admin_kult

Nesër, më 25 tetor, treshja e pianos “30 gishtat” do të mbajë koncert në Sallën e Odës së Filarmonisë. Në treshen luajnë pianistët tanë Vesna Angelova, Marija Vrshkova dhe Petar Makarievski.

Programi përfshin vepra të Zhan Kras, Rasim Ramazanov, Stiv Rajh/D. Boukouvalas dhe kompozitorëve maqedonas Bete Ilin dhe Damjan Temkov.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе