Të gjithë punonjësit e kulturës janë të ftuar në Shkupi 2028: Intervistë për “Nezavisen” me ministren e Kulturës Kostadinovska-Stojçevska

од admin_kult

“Rindërtimi i shpejtë dhe autentik i Sallës universale nuk është vetëm për krenari, por edhe për detyrë”, thotë ministrja e Kulturës Bisera Kostadinovska-Stojçevska në intervistë për median elektronike “Nezavisen”. Në bisedë me gazetaren Lejla Sabit u diskutua edhe për disa çështje aktuale në fushën e kulturës, ndër të cilat: Shkupi – Kryeqyteti i Kulturës Evropiane në vitin 2028, për buxhetet e “Verës së Ohrit”, SVP, “Ditët e Ilinndenit”, rreth Konkursit për mbështetjen e projekteve me interes nacional në kulturë për vitin 2024, për industrinë e filmit, për projekte në fushën e mbrojtjes së trashëgimisë kulturore e të tjera.

E gjithë intervista gjendet në:

Të gjithë punonjësit e kulturës janë të ftuar në Shkup 2028: Intervistë me Bisera Kostadinovska-Stojçevska – Nezavisen Vesnik (nezavisen.mk)

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе