“Hapësirë e papërsosur” -ekspozitë e “Tranzen”në Strumicë

од admin_kult

Skulptori Andrej Mitevski është fitues i çmimit “Vladimir Georgievski” të cilën Shoqata “Tranzen”, e ndan në nder të të madhit të artit figurativ maqedonas,piktorit dhe profesorit Vladimir Georgievski.

Mitevski është i shpërblyer për skulpturën “Forma e cila lind”,e cila do të jetë e prezentuar në ekspozitën “Hapësirë e papërsosur”,e cila do të jetë e hapur sot në ora 20:00,në “EU House” në Strumicë,ku do të ekspozohen vepra të 16-të artistëve të tjerë,përfshirë edhe të: Toni Popov,Milan Andov,Vane Kosturanov,Damjan Gjurov,Nikola Pijanmanov,Lupka Galazka Vasilev,Marija Micova Gacova,Slavica Mileva dhe të tjerë.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе