Galeria e Pallatit “Shota”, mori emrin e artistit të ndjerë Memet Selmani

од admin_kult

Sot sekretari shtetëror i Ministrisë së Kulturës së Republikës së Maqedonisë së Veriut, z.Valmir Aziri mori pjesë në mbledhjenkomemortive të organizuar për nder të artistit dhe profesorit të dashur, Memet Selmani.

Në kuadër të kësaj mbledhje u bë edhe shpalosja e pllakës, gjegjësisht, emërtimit të një prej hapësirave së Galerisë së arteve që funksionon në kuadër të Pallatit të Kulturës “Shota”, në fshatin Negotinë, ku kjo Galeri, nga sot, për nder të artistit Memet Selmani do të mbajë emrin e tij.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе