Ekspozitë e veprave nga Kolonia Kombëtare e 35 e Artit „Shën Joakim Osogovski“

од admin_kult

Në Qendrën kulturore   „Agimet e Bardha ” – Koçan, sot në fillim të orës  18:30 do të mbahet ekspozita e veprave nga kolonia e tridhjetë e pestë  e arteve me titull „Shën Joakim Osogovski.

Për 36 vjetorin e ekzistimit  në punën e Kolonisë kanë marrë pjesë mbi 350 artist nga të gjithë kontinentet të cilët kanë lënë vepra mbresëlënëse dhe unike në galerinë e manastirit të cilët mbajnë vulën dhe veçoritë e kulturave të vendeve nga vijnë artistët. Veprat e kolonisë janë të ekspozuara në manastir, me ekspozitë të përhershme, nëpër institucione në qytet, u janë dhuruar piktura institucioneve republikane dhe Muzeut të Artit Bashkëkohor në Shkup- informojnë organizatorët.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе