“Po inspektor, shfaqje me gabime” – premierë e re në Teatrin e Prilepit

од admin_kult

“Po inspektor,shfaqje me gabime” në regji të Sinisha Eftimov,është shfaqja e re që Teatri “Vojdan Çernodrinski” në Prilep,do ta shfaqë premierë sot,të premten,me fillim në ora 19:30.Shfaqja është bazuar në motive të tekstit të Henri Xhonatan.

Në shfaqje luajnë: Ilija Volçeski,Dimitar Crcoroski,Katerina Çakmakoska Klinçeska,Aleksandar Todeski,Maria Spirkoska Ilijeska,Mihajlo Milenkoski,Natasha Açanski,Igor Trpçeski,Angela Naumoska dhe Dimitar Gjorgjievski.

Skenografia dhe kostumet janë të Ilina Angelovska,dramaturg është Ivana Nelkovska,përkthimi është nga Darko Jan Spasov,ndërsa mjeshtër i tonit dhe i zërit është Tome Temelkovski.

Kjo është premiera e dytë e Teatrit të Prilepit,e mbështetur nga Ministria e Kulturës.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе