Ministrja e Kulturës Stefoska u takua me ambasadorin bullgar Angellov

од admin_kult

Ministrja e Kulturës Irena Stefoska sot u takua me ambasadorin e Republikës së Bullgarisë Angel Aleksandrov Angelov në Shkup.

Në takim u theksua bashkëpunimi i mirë tradicional në sferën e kulturës ndërmjet dy vendeve.

Bashkëbiseduesit e përshëndetën funkcionimin e Qendrës Kulturore – Informative në Shkup dhe në Sofje dhe konstatuan se në periudhën në vijim është e nevojshme promovim më intenziv i kulturës.

Ministrja e Kulturës Stefoska dhe ambasadori Bullgar Angelov, janë dakord se bashkëpunimi i mirë i të dyja vendeve në të gjitha veprimtaritë nga sfera e kulturës do të vazhdoj edhe në të ardhmem.

 

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе