Web portal, hartat interaktive dhe librat elektronike për objekte të cilët janë trashëgimi kulturore e mbrojtur në rajonin e planit lindor të RMV

од admin_kult

Web portali ,, Harta interaktive dhe libra elektronike”(https://www.zkn.mk/ ) është projekt ku janë prezantuar objekte të cilat janë trashëgimi kulturore e mbrojtur në rajonine planit lindor të RMV.

Prezantimi i objekteve është bërë me ndihmën e metodave inovative dhe metodave bashkëkohore IT në hartat interaktive dhe në formë të librave elektronike, dhe secili objekt është prezantuar me artikull të veçantë dhe galeri të fotografive. Projekti ,,Harta interaktive dhe libra elektronik” të Todor Panovski realizohet me mbështetjen e Ministrisë së Kulturës.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе