Премиера на претставата „Избувливиот човек“од Чехов

од admin_kult

Во рамките на овогодинешната програма на НУЦК Бели Мугри- Кочани,  утре (петок 20 ноември) со почеток во 18.00 часот публиката ќе има можност да ја проследи премиерата на претсавата „Избувливиот човек”  од А. П. Чехов во режија на Перo Даниловски.

Претставата е дел од годинешната програма на НУЦК ” Бели мугри” – Кочани – финансиски подржана од Министерството за Култура на Република Северна Македонија.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе