,Travijata” në 16 dhe 18 dhjetor në OBN

од admin_kult

Opera dhe Baleti Nacional  njofton ,, La Traviata” të Verdit me një koncert të performuar me 16 dhe 18 dhjetor me fillim në ora 20. Dirigjent është Ivan Eminoviq.

Me një ekip të lartë në rolin e Violeta Valeri interpretojnë Nada Tallevska-Spasovska (16.12) dhe Ana Durllovski (18.12) Alfred Zhermon është Bllagoj Nacoski, Zhorzh Zhermon është Riste Vellkov (16.12) dhe Boris Trajanov (18.12), Aleksandra Vasilevska Llazarevski (16.12), Marika Popoviq (19.12), Dejan Stoev, Dragan Ampov, Borko Bixhovski, korri dhe orkestra e Operës dhe Baletit Nacional.

Ngjarja do të mbahet sipas protokolleve të parashikuara nga situata aktuale e shkaktuar nga pandemia e Kovid-19 për mbajtjen e ngjarjeve, të miratuar nga Komisioni për Sëmundje Ngjitëse. E detyrueshme është mbajtja e maskës mbrojtëse.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе