Teatri Komedi me një skenë të jashtëzakonshme

од admin_kult

IN Teatri komedi çdo ditë punon që sa më shpejtë për të hapur dyert për audiencën. Vazhdimisht jemi në rrjedhë me rekomandimet e Komisionit të Sëmundjeve  Infektive, Qeverisë dhe Ministrisë së Shëndetësisë, kështu që ne veprojmë dhe do të veprojmë në  pajtim me rekomandimet rrjedhëse, na informoi drejtoria e Teatrit.

Ndërkohë, Teatri Komedi filloi me kyçje direkt të përmbajtjes së saj.

Këtë muaj vendosëm të bëjmë një ,, skenë të jashtëzakonshme” , ku  aktorët do të performojnë çdo të premte . Performanca  e parë ishte nga aktorja Zhaklina Stefkovska, ndërsa të premten do të performon  aktori Zharko Dimovski. Vendosëm për shfaqe muzikore me qëllim ta zbukurojmë dhe ta rifreskojmë të përditshmen e audiencës, thonë nga Teatri Komedi. Ato na njoftojnë se tashmë janë duke punuar në një planë të ri për periudhën e verës.

 

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе