Proeksion online të ,,Margina dhe bisedë me regjisorin Temellkovski

од admin_kult

Shoqata e Skenës së pavarur kulturore KSP Qendra –Jadro sot organizon  projeksion online të filmit dokumentar ,,Margina” dhe bisedë me regjisorin e filmit Lupço Temellkovski.

Projeksioni mund të ndiqet në ora 18:30 në Facebook profilin e KSP Qendra-Jadro. Pas projeksionit të filmit, do të ketë diskutim me regjisorin Temellkovski ku publiku mund të merë pjesë me komentet dhe pyetjet e tyre.

,,Margina” përshkruan jetën në komunitetin rom, duke dhënë një pasqyrë shumë intime në realitetin e një familje rome në Maqedoni, e cila ekziston ,,skajin” e shoqërisë evropiane.

Diskutimi është pjesë e programit vjetor të KSP Qendra Jadro e cila financiarisht mbështet nga Ministria e Kulturës.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе