“Përtej ngjyrave” ekspozitë nga Visar Mulliqi në Çifte Hamam

од admin_kult

Në Galerinë Nacionale – objekti Çifte Hamam në Çarshinë e vjetër të Shkupit,mbrëmjen e sotme do të hapet ekspozita “Përtej ngjyrave” nga artisti Visar Mulliqi.

Krijimtarija e tij artistike përfshinë piktura bashkëkohore ekspresioniste me shprehje të sensibilitet ndaj materialit me të cilin punon.Kurator i ekspozitës është Zeni Ballazhi.

Mulliqi studimet i kreu në Fakultetin e Arteve pranë Universitetit të Prishtinës.Deri më tani ka marër pesë në shumë ekspozita grupore dhe në disa ekspozita vetanake.

 

 

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе