Performansa e dramave moderne maqedonase

од admin_kult

Pas hapjes së Ekspozitës Pjesëmarrja maqedonase në festivalit e Frankofonisë “Solej në Sozopol” më 03.07.2020, sipas të gjitha protokolleve të punës në kushte të pandemisë QIK e RMV-së në Sofje ka realizuar performancë me prezantimin e leximit publik të autorëve maqedonas të dramave dhe pjesë të tyre në gjuhën bullgare.

Gjatë këtyre ditëve në ueb faqen tonë të Qendrës Kulturore Informative do të publikohet edhe video e ngjarjeve <0} Skenat janë të veprave nga Goran Stefanovski, Dejan Dukovski, Jugosllav Petrovski, Venko Andonovski… Regjiseri dhe aktori Gjorgi Georgiev-Antika dhe aktori Igor Damjanov që e realizon këtë projekt si maestro! Video është e Gorgi Atanasovit.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе